Жителям області з березня проіндексували пенсію

Із першого березня жителям Черкащини проіндексована пенсія. Перерахунок пенсій з 1 березня 2024 року проведено без додаткових звернень пенсіонерів.

Про це інформують в ГУ Пенсійного фонду України у Черкаській області.

23 лютого Уряд ухвалив постанову № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».

Крім того, із 1 березня 2024 року разом із щорічною індексацією пенсій здійснюється перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії.

У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 грн до 2361 грн збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

До пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір яких після індексації не підвищується, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 100 грн.

Постанова передбачає додаткові гарантії мінімальних пенсійних виплат.

Розмір пенсії непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, не може бути нижче 3 370 грн.

У пенсіонерів, яким виповнилося 80 років та які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 25 років чоловіки та 20 років жінки, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 3 370 грн.

У пенсіонерів віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, розмір пенсійної не може бути нижче 3 240 грн.

Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їх страховий стаж менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальна пенсійна виплата обчислюється в розмірі, пропорційному до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 240 грн. При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок із числа осіб у віці від 75 до 80 років не може бути меншим ніж 3 240 грн.

У пенсіонерів віком до 70 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, у осіб з інвалідністю І групи розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 980,00 грн.
У інших категорій пенсіонерів, які не працюють, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 725,00 грн.

Розмір збільшення пенсії в результаті вищезазначених перерахунків не може бути меншим за 100 грн та більшим за 1500 грн.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.