За рік понад 77% мешканців Черкащини зверталися за медичною допомогою

Щорічно 7 квітня відзначається Всесвітній День здоров’я. У системі цінностей кожної людини особливе місце займає здоров’я. За даними вибіркового опитування, проведеного органами державної статистики, у кожному домогосподарстві Черкащини хоча б один з його членів потребував медичної допомоги, придбання ліків чи медичного приладдя, у цілому в Україні частка таких сімей становила 98,6%.

За інформацією Головного управління статистики у Черкаській області, впродовж 2018р. за медичною допомогою зверталися 77,2% мешканців області. Серед них – 66,1% відвідали поліклініку, 32,5% – сімейного лікаря у поліклініці, 11,1% – користувалися послугами приватного стоматолога, 10,5% – стоматолога у державній медичній установі, 3,8% – послугами платної медичної установи або приватно практикуючого лікаря (крім стоматолога), 1,0% – послугами швидкої медичної допомоги, 0,7% громадян отримали послуги гомеопата, екстрасенса або знахаря.

Більшість осіб (72,6%), які відвідали лікаря протягом останніх 12 місяців, пов’язують свій останній візит з хворобою або проблемою зі здоров’ям, 24,9% – з проходженням профілактичного огляду, 1,4% – необхідністю поновлення рецептів, 0,8% – з нещасним випадком чи травмою та 0,3% – з отриманням листа-довідки, документа, сертифіката тощо.

Проблеми зі здоров’ям або хронічні захворювання мали 42,2% населення області. Найбільш поширеними, як і раніше, були гіпертонія (52,5%) та серцеві захворювання (22,6%). Майже кожен другий мешканець області має нормальну вагу, 84,9% населення повідомило, що не курить.

На Черкащині оцінили свій стан здоров’я як задовільний 48,2% респондентів, добрий – 38,4%, а на погане самопочуття вказали 13,4% опитаних.

В Україні ці показники склали відповідно 40,5%, 49,5% та 10,0%.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *