За криками й ґвалтами про боротьбу з корупцією мають слідувати реальні законопроекти

Законопроекти щодо активізації земельних аукціонів (№2279 та №2279-1)  – це законопроекти спрямовані на боротьбу з  корупцією в сфері земельних відносин. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив член бюджетного комітету, один зі співавторів закону №2279-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активізації проведення земельних торгів та запобігання корупції у сфері земельних відносин”,  народний депутат Сергій Рудик.

«Будучи головою Держземагенства я звернув увагу на вкрай низькі показники проведення земельних аукціонів. З’ясувалося, що є дві проблеми, які зупиняють цей процес. Перша – це відсутність політичної волі, друга – відсутність коштів у місцевих бюджетах, які б дозволили проводити ці аукціони. В зв’язку з цим виникла думка розробити законопроект, який би активізував проведення земельних торгів, наповнив би державний та місцевий бюджети та який би  підтримали всі політичні сили, що «волають» про боротьбу з корупцією» – сказав Рудик.

Народний депутат зазначив, що в разі  прийняття закону, який зобов’яже проводити організацію аукціонів особам за їхні кошти з подальшим  поверненням коштів тими, хто виграє аукціон, питання буде розблоковано. Адже на переконання депутата, активізацію проведення земельних торгів гальмує саме  відсутність коштів на підготовку земельних лотів  в місцевих бюджетах .

Сергій Рудик нагадав, що Уряд ще на початку червня минулого року заявив, що ідея у такий спосіб проводити  земельні торги належить до  пріоритетних  трьох ідей,  по яким Уряд в першу чергу розробить законопроекти та внесе їх до Парламенту.

«До цього часу Кабмін не вніс жодного законопроекту на цю тему, незважаючи на заяву прем’єр-міністра. Так, в березні,  спільно з шістьма  своїми колегами з ВО «Свобода» я вніс законопроект №2279-1 до Ради. По процедурі він названий альтернативним законопроекту колег-депутатів №2279, хоча по суті він таким не є.  Наразі, між нами, авторами цих  двох законопроектів досягнута «джентельменська домовленість»: співавтори закону №2279-1 будуть голосувати за законопроект №2279, а в разі недобору голосів,  ми просимо колег  проголосувати за наш варіант» – повідомив Сергій Рудик.
Висока ймовірність того, що законопроекти всьоме будуть поставлені на голосування в п
’ятницю. Хоча під час розгляду законопроектів у середу, 16 вересня,  головуючий пообіцяв поставити законопроекти  до порядку денного засідання на четвер. За словами Рудика,  «сторожили» Парламенту знають, що по середам і по п’ятницям практично нереально знайти необхідний кворум голосів для прийняття законопроекту.
«Тож є побоювання, що законопроекти щодо земельних торгів в чергове будуть проігноровані, посунуті на потім. Тоді як  за криками й ґвалтами про боротьбу з корупцією, які постійно лунають в Парламенті,  мають слідувати реальні  законопроекти, що мають боротися саме з цією корупцією» – вважає нардеп.
Основною метою проекту Закону №2279-1 є забезпечення активізації проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок державної та комунальної власності та прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) та вдосконалення норм Земельного кодексу України в частині продажу на земельних торгах прав на земельні ділянки державної та комунальної власності.Найбільш оптимальним способом розв’язання проблеми є залучення до підготовки лотів до продажу та їх продаж на земельних торгах небюджетних коштів (за рахунок виконавців земельних торгів з наступним відшкодуванням цих витрат переможцем земельних торгів), що забезпечить зменшення навантаження на державний та місцеві бюджети, та безпосереднього продажу прав оренди на земельні ділянки.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.