У Смілі провели урок-реквієм до Дня пам’яті героїв Крут

IMG_3817У бібліотеці-філії № 4 ЦБС м. Сміли відбулася творча акція до Дня пам’яті героїв Крут. Урок-реквієм було проведено з учнями 9-го класу ЗОШ № 13. Довгий час історія подій під Крутами залишалася поза увагою офіційної історії СРСР і обростала міфами й вигадками. Що ж насправді відбувалося тоді? Яке значення мали ті події для нашої історії та сучасності? Про це велася розмова зі школярами.

Неоголошена війна Радянської Росії молодій Українській Народній Республіці розпочалася у грудні 1917 року, а з проголошенням 22 січня 1918 року IV Універсалом незалежності України, наша держава опинилася фактично у стані війни з більшовицькою Росією.
Студентський курінь січових стрільців одним із перших прийняв на себе удар наступу більшовицьких загонів. І сталося це 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути, за 130 км від Києва.
Школярі активно брали участь у діалозі про згадувані події, проводячи паралель з нещодавніми подіями Революції Гідності.
Адже мова йшла про юнаків, які виступили на захист рідної землі, не боячись подивитися смерті у вічі. А були вони майже їхніми ровесниками.
Українські юнаки загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію свого народу. Адже коли до такої свідомої самопожертви здатна молодь – нація незнищенна.
Учням було представлено книги з фонду бібліотеки, що розповідають про цю подію: «Крути. Січень 1918 року» (упорядник Я. Гаврилюк) та «Бій під Крутами» (упорядник Ю. Сорока).
Л. Г. Горбівненко, бібліотекар

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *