Смілянські гімназисти вшанували пам’ять про визволителів міста

IMG_675629 січня 1944 року наше рідне місто було визволено від німецько-фашистських загарбників. Комісією з розслідування злочинів встановлено, що за період окупації Сміли тут розстріляно і замучено близько 25 тисяч громадян. У концтаборах на території міста щоденно гинули десятки, інколи сотні людей. На Юрієвій горі проводилися масові розстріли, в тому числі людей похилого віку, жінок і немовлят. Понад три тисячі молодих людей було вивезено в німецьке рабство. Окупанти завдали Смілі величезних матеріальних збитків: знищено заводи, заклади культури та освіти, житлові будинки.

12 тисяч смілян загинули у боротьбі з фашизмом. За мужність і відвагу 9540 наших земляків нагороджені орденами і медалями. Відходять у вічність ветерани війни, адже минуло 73 роки від тих подій. Але на сході нашої країни знову лунають вибухи, гинуть люди. Тому, як ніколи, важливо усвідомити ціну перемоги, віддати шану героїзму захисників. 29 січня відзначається смілянами як свято.
Гімназисти взяли участь в багатьох урочистих заходах. Відбулася лінійка, уроки пам’яті. Під час екскурсій в музей гімназії старшокласники розповідали учням про подвиг випускників-підпільників, про історичні події, в центрі яких опинявся наш навчальний заклад, який встиг побувати й комендатурою концентраційного табору, й евакогоспіталем. Відбувся мітинг з покладанням квітів біля меморіального знаку молодіжному підпіллю. Всі усвідомили, що сила нашого народу полягає у тому, що незважаючи на пекельні випробування і численні жертви, наша віра у справедливість і свободу непохитна, НЕПЕРЕМОЖНА!
ПРЕС-ЦЕНТР ГІМНАЗІЇ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *