Удосконалено систему проведення соцвиплат чорнобильцям

Кабінет Міністрів на засіданні 26 жовтня вніс зміни до своїх постанов від 20.09.2005 № 936 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 14.05.2015 № 285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». Про це інформує Міністерство соціальної політики України.

Мінсоцполітики розробило проект акту з метою забезпечення цільового та ефективного використання бюджетних коштів шляхом вдосконалення системи проведення соціальних виплат постраждалим від аварії на ЧАЕС і віднесеним до них громадянам та приведення діючих нормативно-правових актів у відповідність до норм чинного законодавства.

Зокрема, внесені зміни спрямовані на врегулювання питання виплати компенсацій у разі зміни особою місця проживання. Також із Порядку виключено норми, які стосуються виплати компенсацій та пільг постраждалим громадянам, віднесеним до категорії 4, батькам потерпілих дітей, громадянам, які проживають або працюють на територіях радіоактивного забруднення, як такі, що втратили чинність у зв’язку з прийняттям змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Водночас прийняте Урядом рішення сприятиме забезпеченню прав громадян, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *