Температурні контрасти першої декади листопада зміняться стабільним похолоданням

Як повідомляють смілянські синоптики, погоду початку першої декади листопада в нашому краї формував циклон з Балтики, який приніс на Смілянщину холодні і вологі повітряні маси. З проходженням його атмосферного фронту в нашому районі пройшли зливові дощі з мокрим снігом у супроводі посиленого вітру до 15 м/сек. Впродовж декади опади спостерігались кожного дня, крім 5.11. Кількість опадів за декаду становила 30 мм -231% кліматичної декадної норми, та 71 % кліматичної місячної норми.

Разом з тим, за даними метеостанції Сміла погода першої декади, відзначилась значними температурними контрастами. Температурний фон першої половини декади був нижче кліматичної норми на 1-3°, а в другій половині декади теплі повітряні маси із Середземного моря принесли на Смілянщину суттєве потепління – температурний фон підвищився до +8°+13°, що перевищує кліматичну норму на 4-9°. Максимальна температура повітря 7 листопада досягала +19°. Найнижча за декаду мінімальна температура у повітрі спостерігалася 5.11 , вона знижувалась до -2°.

Із синоптичної карти видно, що циклон, який приніс на Черкащину значні дощі і тепло, поступово відступає на східну частину Білорусії. Завтра в його тиловій частині істотних опадів не очікується, хмарності поменшає, температурний фон дещо знизиться, вночі до 0-2º морозу, вдень до 3-5º тепла. У суботу теж переважатиме прохолодна та без опадів погода. А у неділю до нашого краю знову підійде циклон, але вже переважно зі снігом.

13 листопада 2016 р., у зв’язку з виходом активного, добре насиченого вологою Балканського циклону, очікуються складні погодні умови: сильні опади, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу, хуртовини, на дорогах ожеледиця, пориви вітру 15-20 м/с.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *