Ситуація з поширення нового коронавірусу

 Станом на 23 січня у м. Ухань у Китаї та за межами країни офіційно зареєстровано 448 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, спричиненої новим коронавірусом (nCoV).

Офіційно зафіксовано дев’ять смертельних випадків від коронавіруса, підтверджених лабораторно. Випадки даної інфекції зареєстровані в Китаї, Таїланді, Японії, Південній Кореї та США. 

Після того, як новий коронавірус розповсюджується по Китаю та інших частинам Азії, і вже навіть добрався до США, медики почали говорити про те, як важливо навчитися вчасно розпізнавати інфекцію. Також вони назвали шість ознак, на які потрібно звертати увагу в першу чергу. Коронавірус може варіювати за ступенем важкості, змінюючись від легких до помірних захворювань верхніх дихальних шляхів, таких як нежить, і захворювань нижніх дихальних шляхів, таких як пневмонія або бронхіт.

Для людей з ослабленою імунною системою, немовлят і людей похилого віку коронавірус може виявитися смертельним, попереджають експерти.

На які ознаки хвороби варто звернути увагу? За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, основні симптоми захворювання на  коронавіруси людини  можуть включати в себе:

  • нежить,
  • головнийбіль,
  • кашель,
  • ангіна,
  • лихоманка,
  • погане загальне самопочуття.

Два коронавируса людини, MERS-CoV і SARS-CoV, можуть викликати дуже важкі симптоми.

Симптоми MERS зазвичай – це підвищена температура тіла, кашель і задишка, які часто прогресують до пневмонії. Симптоми SARS часто включають в себе лихоманку, озноб і болі в тілі, після яких також зазвичай розвивається пневмонія. 

В Україні наразі немає ні вакцини від нового коронавірусу, ні експрес-тестів для швидкого діагностування захворювання. 

Міністерство охорони здоров’я нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватися під час відвідування країн, де було зареєстровано випадки nCoV:

  • уникайте близького контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мийте руки з милом, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
  • уникайте тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • люди із симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки під час кашлю та чхання (не підходити надто близько до співрозмовників, прикривати рота і носа одноразовими серветками, частіше мити руки, максимально обмежити контакти з іншими людьми).

Смілянське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.