Стала старостою сіл на Херсонщині: скеровано до суду справу щодо жінки, яка пішла на співпрацю із окупантами

Прокурори Черкаської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки Херсонщини, якій інкриміновано державну зраду та колабораційну діяльність.

Слідством встановлено, що в травні 2023 року жінка дала згоду та була обрана старостою сіл Чкалове, Двійне, Воскресенське та Ковильне на тимчасово окупованій території України так званою радою депутатів Новотроїцького муніципального округу Херсонської області.

Вона виконує низку організаційно-розпорядчих функцій, взаємодіє з населенням, органами місцевого самоврядування, муніципальними підприємствами та установами, виконує завдання, які ставить окупаційна адміністрація.

У зв’язку з переховуванням від слідства на тимчасово окупованій території України обвинувачену оголошено в розшук та судом надано дозвіл на її затримання.

Спеціальне досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники УСБУ в Черкаській області.

Довідково:
санкція ч. 2 ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна;
санкція ч. 5 статті 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.