Смілянські синоптики пояснили як погода у жовтні відобразилася на озимих

Цьогорічний жовтень на Смілянщині загалом видався відносно теплим та дощовим. При цьому, для нього були характерна значна мінливість температурного фону, періодичні дощі різної інтенсивності, невелика кількість небезпечних явищ. Середня температура повітря за місяць становила +8,6°, що на 0,7° вище норми. Перехід середньодобової температури повітря через +8° в бік зниження відбувся 22.10, що на тиждень пізніше середньо багаторічного строку, інформує метеостанція Сміли.

Максимальна температура повітря у найтепліші дні 11,18,19.10 підвищувалась до +18°.

Мінімальна температура у найхолоднішу ніч 23.10 знижувалась у повітрі до -3°.

03.10 мінімальна температура на поверхні грунту знижувалась до -4°, на висоті 2 см над поверхнею грунту до -6°. Опади різної інтенсивності у вигляді зливового та облогового дощу, мряки, мокрого снігу випадали упродовж 20 діб. Загальна кількість опадів за місяць становила 55 мм –183 % місячної норми. Максимальна швидкість вітру упродовж 4 днів місяця досягала небезпечних значень 15-16 м/с.
У жовтні було зафіксовані небезпечні гідрометеорологічні явища (НЯ):

тумани ( видимість 200-500м) – 18-21.10

сильний вітер 15-16 м /сек.- 6.10, 29-31.10.

На початку місяця через недостатнє зволоження насіннєвмісного шару грунту агрометеорологічні умови були малосприятливими для проростання та сходів озимих культур. Помірні дощі, що пройшли в районі 8-9 жовтня та добре зволожили 10 см шар грунту, внаслідок цього, умови для проростання зерна та появи сходів озимих під урожай наступного року покращились. В другій декаді жовтня завдяки теплій погоді, умови для вегетації озимини були задовільними. В третій декаді жовтня стримуючим фактором для розвитку озимини було недостатнє теплозабезпечення. Наразі озимі продовжують вегетувати. За умов короткого світлового дня змін у фазовому розвитку озимої пшениці не відбулось, але відбувалось укорінення рослин. За результатами інструментального визначення вологості грунту, станом на 28.10 запаси продуктивної вологи в орному шарі грунту під озиминою і на зябу сформувалися достатні, в метровому шарі грунту під озиминою – на рівні незадовільних значень, на зябу в метровому шарі грунту – задовільні.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.