Смілянським багатодітним матерям нагадують про додаткову відпустку

Смілянські податківці продовжують проводити роз’яснювальну роботу на актуальні теми. Зокрема, на часі питання про додаткову відпустку на дітей. Податківці нагадують, жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, надається щороку додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 19 Закону про відпустки).

Частиною восьмою ст. 179 КЗпП та частиною четвертою ст. 18 Закону про відпустки визначено, що за бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Слід зазначити, що робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (частина третя ст. 56 КЗпП).

Отже, якщо жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, розпочала працювати на умовах неповного робочого часу у квітні 2017 р., вона має право за цей календарний рік отримати додаткову оплачувану відпустку працівникам, які мають дітей, тривалістю 10 календарних днів.

Зазначена відпустка є соціальною відпусткою і не належить до щорічних, тому може надаватися у будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.

Про це зазначає офіційна сторінка сайту Facebook журналу «Вісник: Офіційно про податки».

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *