Працівники Смілянського управління ПФУ звітували про свою роботу

Спеціалістами відділу контрольно-перевірочної роботи за  2016 рік проведено 239 перевірок у страхувальників документів пов’язаних із нарахуванням, обчисленням та сплатою обов’язкових  платежів,  достовірності формування та подання відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі 1 планова перевірка та 238 позапланових перевірок. Про це повідомляють у Смілянському об’єднаному управлінні Черкаської області Пенсійного фонду України.

За 12 місяців за результатами перевірок  встановлено  порушення по 192 страхувальникам, винесено 191 приписів про усунення порушення вимог законодавства. Застосовано 4 адміністративних штрафи на суму 2040,00 грн.,  які сплачені повністю. Із 239 перевірок страхувальників проведено 119 перевірок страхувальників щодо достовірності відомостей у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, які потребують перевірок за результатами інвентаризації даних електронних реєстрів та пенсійних справ. За результатами перевірок встановлено подання недостовірних відомостей по 357 застрахованих особах: по 266 застрахованих особах встановлено подання недостовірних відомостей про нарахування заробітної плати, по 52 особах виявлено порушення у відображенні пільгового стажу, по 39 застрахованих особах неправильно відображені інші відомості (РНОКПП, інше). Кількість внесених індивідуальних відомостей щодо застрахованих осіб до реєстру: скасовуючих – 169, початкових – 399, коригуючих – 68.
Проведено 4 перевірки з питань дотримання законодавства щодо достовірності, повноти обчислення та своєчасності сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна під час нотаріального посвідчення договорів приватними нотаріусами, порушень не встановлено.
Проведено 658 перевірок обґрунтованості документів, поданих для призначення (перерахунку), виплати пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законом, з них:
– 77 перевірок достовірності виданих довідок про підтвердження пільгового стажу По 14 довідкам виявлено розбіжності, в результаті чого кількість періодів, на які зменшено стаж для призначення (перерахунку) пенсій становить 46 місяців;
– 581 перевірка достовірності виданих довідок про заробітну плату. По 123 довідкам виявлено розбіжності, в результаті збільшено суму заробітку для обчислення пенсії на 5337,05 грн. та зменшено суму заробітку для обчислення пенсії на 19317,35 грн.
Станом на 30.12.2016 в управлінні налічується 9 банківських установ, що підлягали перевірці у 2016 році. Протягом січня – грудня 2016 року перевірено 9 установ, проведено 40 перевірок та складено 40 актів.
За результатами 21 перевірки виявлено 32 випадки порушень дотримання “Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через  поточні рахунки у банках”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.99  № 1596, із змінами та доповненнями, із них три випадки фінансового характеру в сумі 5617,49грн. Застосовано 2 адміністративних штрафи на суму 1190,00 грн.,  сплачений 1 на суму 510,00 грн.
Головні офіси банківських установ повідомлені про встановлені порушення.
В м. Сміла та Смілянському районі налічується один центр поштового зв’язку та 36 поштових відділень. Спеціалістами відділу контрольно-перевірочної роботи за  2016 рік проведено 41 перевірку об’єктів поштового зв’язку Черкаської дирекції УДППЗ „Укрпошта”. У 28-ти відділеннях поштового зв’язку виявлено 30 випадків порушень в оформленні виплатних документів та 1 випадок фінансового характеру в сумі 4057,25 грн. Застосовано 1 адміністративний штраф на суму 510,00 грн. та нарахована пеня в сумі 405,73 грн., які сплачені  в повному обсязі.
Від начальників поштових відділень, листонош, одержувачів пенсій та допомог отримані пояснення.
За 2016 рік, під час проведення перевірок поштових відділень, опитано 175 пенсіонерів, скарг від отримувачів не було.
Проведено 18 перевірок додержання Порядку перерахування Пенсійним фондом України або органами  праці та соціального захисту населення коштів установам (закладам), де особи перебувають на повному державному утриманні, та їх використання, затвердженого постановою КМУ від 04.09.2004 № 269 (далі – Порядок № 269) відповідно до статті 48 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, із них в 9 актах перевірок встановлено 17 порушень. Виявлено 14 переплат частини пенсії установам, в яких особи перебувають на повному державному утриманні  в сумі 12192,01 грн.
Повернення переплат  здійснено  шляхом зменшення перерахування суми пенсії  будинкам-інтернатам у наступному місяці перерахування. Залишок неповернених коштів станом на 01.01.2017 становить 2150,58 грн. (повернення зазначеної переплати  здійснено в січні 2017 року).
По допущеним порушенням  дотримання Порядку № 269  з посадовими особами проведено навчання та надані письмові роз’яснення щодо дотримання норм зазначеного порядку,  складені протоколи семінарних засідань.
Проведено 7 перевірок додержання будинками-інтернатами Порядку № 269 відповідно до ст. 56 ЗУ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, порушень не встановлено.
Проведено 2 перевірки органів соціального захисту населення з питань виплати компенсаційної допомоги по догляду за інвалідами I групи та престарілими, які досягли 80-річного віку, і державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію.
Виявлено 21 випадків  незаконного отримання компенсаційних виплат на загальну суму 1153,08 грн.  грн., з них відшкодовано виплат на суму 886,57 грн. Залишок невідшкодованих компенсаційних виплат станом на 01.01.2017 складає 266,51 грн.
У відділах з призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1 та № 2 Смілянського об’єднаного управління ПФУ Черкаської області проведено перевірки правильності призначення та виплати пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” та з питань правильності призначення та виплати пенсії, призначених відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” та дотримання порядку відшкодування Пенсійному фонду України за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття витрат на виплату достроково призначеної пенсії та оплату послуг за її доставку, порушень не встановлено.
Спеціалісти відділу контрольно-перевірочної роботи разом з контролюючими органами приймали участь у проведенні інвентаризації об’єктів оподаткування у вигляді анкетування, які розташовані на території Смілянської міської ради (відповідно до виданого Розпорядження міського голови). Здійснено 9 рейдів, де обстежено 65 суб’єктів господарювання. Виявлено 23 неоформлених найманих працівників у фізичних осіб-підприємців, з них 23 залучено до сплати страхових внесків.
Проведено 17 засідань  робочої групи  Смілянської міської ради та Смілянської РДА, де розглядалися питання щодо погашення заборгованості до бюджетів усіх рівнів підприємств-боржників, які збільшують заборгованість з обов’язкових платежів до Фонду та питання щодо виявлених випадків використання праці незареєстрованих найманих працівників. На засіданнях були присутні представники Смілянського об’єднаного УПФУ Черкаської,  всі засідання оформлені протоколами.
В ході інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення проведено 6 виступів на радіо, надруковано 5 статтей в міській пресі, проведено 19 зустрічей у трудових колективах та 1 круглий стіл, розміщено 15 інформацій на сайті, в т.ч 14 інформацій на сайті РДА та міськвиконкому, 6 інформації на стендах, розповсюджено 640 листівок.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *