«Сходинки» до здоров’я, відповідальної поведінки, благополуччя

Протягом серпня-вересня на базі Смілянського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Черкаській області проводились просвітницько-профілактичні заняття «Сходинки». Основна мета тренінгу – сприяти усвідомленню учасниками цінності здоров’я, важливості відповідальної поведінки, впливу способу життя на благополуччя людини та виробленню навичок свідомого прийняття важливих життєвих рішень.

У тренінговій програмі взяли участь 7 осіб від 20 до 30 років, які засуджені до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Кожне з 10 тренінгових занять було присвячено окремій темі: «Знайомство», «Життєві цінності», «Основи гігієни», «Попередження залежностей», «Відповідальна поведінка», «Профілактика скоєння повторних злочинів» тощо. Під час проведення тренінгових занять по програмі «Сходинки» були використані інформаційні повідомлення та презентації по темах, проводились практичні вправи, ігри, мозкові штурми та дискусії.

Також учасники мали змогу подивитись соціальні відео: «10 причин, чому не можна вживати наркотики», «ТЕСТ», «Гепатит і ВІЛ – у будь-якої проблеми є рішення», «Притча про цінності життя», «Побутова агресія та ворожість», «Інфекції, що передаються статевим шляхом», «Не помились із мрією». Щоб відстежити ефективність програми, перед її початком та після всіх занять ми провели опитування учасників. Проаналізувавши відповіді, зробили висновок, що рівень обізнаності учасників у питаннях що обговорювалися на заняттях, значно зріс, а це свідчить, що вони засвоїли матеріал на достатньому рівні. На останньому занятті підбили підсумки, всі учасники змогли висловити свої думки та враження щодо програми. Також було вручено сертифікати про проходження просвітницько-профілактичних занять «Сходинки».

Марія ЕРНАНДЕС ПОРТАЛЕС,

фахівець з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації;

Юлія ПАШИНА, психолог

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *