Сезонні коливання на ринку праці Черкаського району

роботаЧеркаський район, передусім, аграрний край з властивими йому сезонними коливаннями на ринку праці. Суттєво впливають на ці коливання підприємства переробної галузі, інформують Черкаській районній філії обласного центру зайнятості.

Наприклад, в аграрному секторі сезон розпочинається весною та закінчується пізньої осені, а підприємства переробної продукції розпочинають активну роботу на початку літа і теж завершують восени.

Так, минулого року за сприяння Черкаської районної філії обласного центру зайнятості було працевлаштовано 1 674 особи, з них – 956 працівників до роботодавців, які пропонують сезонну зайнятість.

Середня заробітна плата на сільськогосподарських підприємствах складає 10,5 тис. грн., а в переробній галузі – 11 тис. грн.

«Після закінчення сезону працівники знову звертаються до служби зайнятості в очікуванні роботи. Таким чином, створення  нових робочих місць з постійним характером виробництва, заробітною платою вище середньої та регулярним підвезенням працівників – сприятиме зменшенню сезонних коливань на ринку праці району», – вважає директор районної філії Олександр Гриценко.

Довідково: згідно з статистичними даними – кількість працездатного населення району у віці 15-65 років складає 48 964 особи.

У червні 2019 року на обліку в Черкаській районній філії обласного центру зайнятості перебувало близько 675 безробітних, з яких:

30% – це службовці з вищою освітою;

55% – кваліфіковані робітники;

15% – представники некваліфікованої праці та найпростіших професій.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *