Реалізовуємо завдання соціалізації особистості молодшого школяра

4Вчителі початкових класів школи №3-колегіуму працюють над реалізацією завдання соціалізації особистості молодшого школяра на уроках у початковій школі відповідно до вимог нового Державного стандарту.
Як показує досвід роботи вчителів школи №3-колегіуму, в молодшому шкільному віці ефективні умови для взаємодії учасників навчального процесу створюються в процесі використання інтерактивної технології навчання, яка передбачає діалогічність, діяльнісно-творчий характер, підтримку індивідуального розвитку дитини, надання їй самостійності в прийнятті рішень, творчості, вибору змісту й способу навчання та поведінки. Тому педагоги закладу створюють на уроках для маленьких школярів інтерактивне навчальне середовище, в якому формуються такі показники соціалізованості учнів, як мужність, принциповість, сміливість у відстоюванні своїх позицій, поглядів, віра у свої можливості; відкритість до сприймання інших поглядів, позицій, повага до їх різноманітності.
Саме цим питанням був присвячений семінар учителів початкових класів міста, який пройшов у школі-колегіумі 23 квітня.
На початку роботи семінару директор школи Тетяна Анатоліївна Карло розповіла гостям про впровадження інноваційних технологій в школі-колегіумі з метою формування життєвих компетентностей та соціалізації особистості кожного учня. Заступник директора Олена Золотоверха презентувала учасникам семінару систему роботи закладу, результативність роботи вчителів початкових класів. Заступник директора Світлана Рогач представила присутнім шляхи та перспективи впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти в закладі.
Далі методист методичного кабінету відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Світлана Сигида розповіла про критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, зокрема, про особливості оцінювання з курсу «Я у світі».
Продовжився семінар майстер-класом, на якому досвідом та результативністю роботи по використанню цікавих форм роботи для позитивного налаштування школярів на сприйняття нового матеріалу і розкриття його змісту на уроках предмету «Я у світі» за темою уроку «Різноманітність людей на землі та їхні звичаї» поділилась вчитель початкових класів Ольга Бурська. Під час практичної роботи, яку провела для колег Ольга Чорнобай, учителі вчились виготовляти Великодній кошик за темою уроку «Народні ремесла України». Ці форми роботи були проведені цікаво, нестандартно, на високому фаховому рівні та стали яскравим мазком у педагогічній палітрі вчителів школи та міста.
Закінчилось проведення семінару кавою-брейк, під час якої всі гості дали високу оцінку проведеним формам роботи та подякували нашому закладу за гостинність.

Олена Золотоверха,
заступник директора школи №3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.