Профілактика раку легень

Рак легенів серед інших видів локалізації всіх вперше встановлених в нашому місті в 2014 році складає 6.9%. Для цих пухлин характерний швидкий ріст і раннє метастазування.
Чоловіки страждають на рак легені в 7-10 разів частіше, ніж жінки, причому захворюваність збільшується пропорційно віку. У чоловіків в 60-69 років рівень захворюваності в 60 разів вище, ніж у 30-39-літніх. В 2014 померло від пухлини легень 14 чоловіків та 5 жінок.
Всі шкідливі сполуки, які ми вдихаємо з сигаретним димом, осідають в легенях назавжди. Вони не можуть розсмоктуватися і виводитися назовні, при цьому вони утворюють скупчення, в результаті легені повільно покриваються чорною сажею. У здорової людини легені мають м’яку пористу структуру, ніжно-рожевий колір, легені курця – це груба, нееластична тканина, яка набула синяво-чорний колір.
1. Найбільш поширений симптом раку легенів – тривалий кашель, зазвичай постійний, сухий (без виділення мокротиння), але в той же час при ньому може виділятися мокрота, що містить червоні прожилки свіжої крові.
2. При раку легенів виникає відчуття браку повітря під час фізичних навантажень або у стані спокою ( задишка).
3. Збільшення температури тіла або часті запалення легенів (пневмонії), які особливо часто зустрічаються у людини, що палить, також можуть свідчити про наявність раку легенів.
4. Больові відчуття в грудях, що посилюється при глибокому вдиху або при кашлі.
6. Пухлини легень великих розмірів можуть призводити до здавлення сусідніх органів і великих судин, при цьому з’являються такі симптоми, як болі в руках і плечах, набряк рук , постійна захриплість голосу, порушення ковтання, гикавка.
8. Для раку характерні деякі загальні симптоми, які не можуть пояснюватися іншими причинами: зниження маси тіла, слабкість, відсутність апетиту.

Іноді рак легенів довгий час протікає без виражених симптомів і може бути виявлений тільки при проведенні профілактичної флюорографії.

Відмова від нікотинової залежності – це основний і найбільш ефективний метод профілактики раку легенів. Необхідно намагатися уникати роботи на шкідливому виробництві (контакт з азбестом, нікелем, кам’яним вугіллям та ін.). Всім дорослим людям необхідно проходити профілактичну флюорографію не рідше одного разу на рік. Якщо виявити рак легенів на ранніх стадіях його розвитку, шанси на успішне лікування від хвороби значно зростають.

Лікар пульмонолог Смілянської міської
поліклініки для дорослих Олександра Мусієнко.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.