Правоохоронці нагадують жителям Черкащини, як не потрапити на гачок шахраям

Шахраї діють віртуозно та напористо. Підтвердженням тому є постраждалі, а нанесений аферистами збиток не рідко обчислюється тисячами, десятками, а для когось і сотнями тисяч гривень.

Сектор комунікації поліції Черкаської області нагадує, одним із поширених видів шахрайств є дзвінок невідомого, який, представляючись посадовою особою чи співробітником поліції, пропонує допомогу у вирішенні проблемних питань, які сталися з вашими рідними та близькими. Зловмисник розповідає, що близькі потерпілих потрапили у халепу, за що їм може загрожувати кримінальна відповідальність та пропонує свою допомогу у вирішенні цих питань, за що просить певну суму грошей. Найчастіше такі дзвінки здійснюються зранку або вночі. Спросоння особа розгублюється, не уточнює почуту інформацію і намагається якнайшвидше допомогти. Щоб не попастися на «гачок» даних шахраїв дослухайтеся до наступних порад:

– якщо з вами сталася схожа ситуація, заспокойтеся, перевірте розмову і передзвоніть тому, хто «попав у біду». Якщо телефон відключений, зв’яжіться з його колегами, друзями для уточнення інформації. Хоча занепокоєння за близьку вам людину заважає мислити тверезо, слід розуміти: якщо незнайома вам людина телефонує і вимагає привезти на якусь адресу грошову суму – це шахрай;

– якщо ви розмовляєте нібито з представником правоохоронних органів, запитайте, з якого він відділення поліції, запишіть його ініціали, уточніть посаду та звання. Після дзвінка, слід набрати «102», дізнатися номер чергової частини даного відділення і поцікавитись, чи дійсно родич або знайомий туди доставлений.

Чимало шахрайств пов’язано з продажем автомобілів за «привабливою» ціною. Щоб не бути ошуканим важливо пам’ятати наступні поради:

– перевірте авто в підрозділах реєстрації автомобілів, це убезпечить вас від придбання краденого автомобіля.

– не спокушайтеся на придбання машини за генеральним дорученням, адже в таких випадках не перевіряється чи викрадена автівка, чи перебуває у законного власника. У нотаріальних конторах з цього приводу це також не перевіряється. Купуйте лише зняті з обліку в органах внутрішніх справ машини і оформляйте їх згідно із законодавством.

І насамкінець – якщо вам пропонують вигідні умови влаштування на роботу за кордоном, швидкий заробіток, значні відсотки під зняття кошти, миттєвий виграш, завжди пам’ятайте: «Безкоштовний сир буває лише в мишоловці».

Пам’ятайте – на гачок шахрая може втрапити  кожен, як правило це люди, які не обізнані зі схемами та видами шахрайств. Тому розкажіть своїм рідним про дані види шахрайств і можливо, ваша розмова згодом збереже їх здоров’я, нерви та гроші. В разі якщо зловмисникам все ж вдалося вас ошукати, необхідно негайно звернутися до поліції, у розкритті подібних правопорушень головне – не втратити час.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.