Погодні умови на Смілянщині у першій декаді червня та прогноз погоди надалі

thumbnail-20160613182345nНа Смілянщині з початку червня утримується переважно прохолодна, як для літа, погода. Температурний фон першої декади червня становив 16,0°, що на 2° нижче кліматичної норми і на стільки ж градусів холодніше, ніж було у третій декаді травня. Максимальна денна температура повітря упродовж більшості днів не перевищувала 24°, а в окремі дні (7.06) досягала лише 16°. Мінімальна температура повітря знижувалась до 7°. В останнє прохолодний початок літа відмічався у 2006 та 2008 рр. 7-8 червня середньодобові температури повітря були на 6 і 5° відповідно нижчими від кліматичної норми і відповідали рівню температури початку травня. Опади, переважно у вигляді невеликого дощу, спостерігалися впродовж 4 днів декади. Всього їх випало 4 мм-15% декадної норми.

Агрометеорологічні умови декади були цілком задовільними для росту і розвитку більшості сільгоспкультур, крім овочевих (в зв’язку з дефіцитом тепла). Але, за рахунок ранніх строків вегетації та попереднього накопиченого тепла, ріст сільгоспкультур продовжується із випередженням середніх багаторічних строків на 1-2 тижні. Запаси продуктивної вологи знизились, але за рахунок надмірної кількості дощів у травні, утримувалися впродовж 1 декади червня переважно на рівні достатніх та оптимальних значень.

На початку 2 декади червня в нашому краї пройшли грозові дощі різної інтенсивності, 13.06 кількість опадів досягла критерію небезпечного явища погоди – випало 16 мм за 12 год., повідомляють у метеостанції Сміли.

За прогнозом Черкаського Гідрометцентру: після тривалого впливу північних атмосферних процесів на Смілянщину починають впливати процеси з південних широт. Так циклон з Балкан, що рухається у східному напрямку, ще викликатиме дощі на території нашого району у найближчі два дні. Одночасно він зумовить постачання у наш край більш теплого повітря. Середній температурний фон підвищиться на 3-5º. А з 16 червня опадів не очікується і денна температура досягатиме спекотних значень – 28..33º.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *