Податківці про особливості при відчуженні автомобіля

Смілянська ОДПІ повідомляє, відповідно до п. 15 підрозд. 5 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) тимчасово, до 31 грудня 2018 року, зменшено ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувалися, та класифікуються у товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД.

У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів (далі – ТЗ), при ввезенні яких були застосовані знижені ставки акцизного податку, платник податку зобов’язаний сплатити акцизний податок за такі ТЗ за ставками, встановленими ст. 215 ПКУ.

Пунктом 37 постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій» встановлено, що після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування, який заповнюється та оформлюється у тому числі й у разі отримання таким органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати.

Порядок оформлення аркуша коригування затверджено наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 року № 1145, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.11.2012 року за № 1995/22307 (далі – Порядок № 1145).

Відповідно до п. 12 Порядку № 1145 у разі складання аркуша коригування у випадку доплати митних платежів заповнюються розділи II та III аркуша коригування.

В свою чергу відповідно до п. 28 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 (далі – Постанова № 1388), ввезені в Україну ТЗ підлягають державній реєстрації на підставі заяв власників і митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронних митних декларацій або виданих органами доходів і зборів посвідчень про їх реєстрацію в сервісних центрах МВС.

До реєстраційних та облікових документів вносяться відомості про заборону відчуження і передачі права користування і (або) розпорядження ТЗ, дату їх зворотного вивезення та інші обмеження, що встановлюються органами доходів і зборів (п. 30 Постанови № 1388).

Водночас зняття з обліку у зв’язку з відчуженням (купівля-продаж, міна, дарування) ТЗ, щодо яких не знято обмеження органів доходів і зборів, здійснюється з їх дозволу (п. 32 Постанови № 1388).

Таким чином, у разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації ТЗ, при ввезенні якого було застосовано знижені ставки акцизного податку, власнику такого ТЗ необхідно здійснити доплату митних платежів та отримати дозвіл органу доходів і зборів на зняття встановлених обмежень. При цьому до внесення відповідних змін до нормативно-правових актів орган доходів і зборів на підставі заяви власника ТЗ надає йому довідку у довільній формі про суму здійсненої ним доплати митних платежів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.