Платники Черкаської області перерахували до бюджету 151,5 млн.грн. єдиного внеску

З початку року на сьогодні платники Черкаської області перерахували до бюджету 151,5 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Очікується, що за січень надходження єдиного внеску сягнуть понад 194 млн. гривень.

За минулий рік надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників області склали понад 2,5 мільярди гривень.    Нагадаємо, що у поточному році як і торік єдиний внесок справляється за ставкою 22 відс. Утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться. Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить з 1 січня до 1 травня 2017 року – 40000 грн. Відповідно максимальний розмір нарахованого єдиного внеску становить з 1 січня до 1 травня 2017 року – 8800 грн. Розмір мінімального страхового внеску становить 704 грн. на місяць.

На рівні мінімального страхового внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок за себе фізособи-підприємці та самозайняті особи (а з 1 січня до таких відносяться і приватні виконавці) в обов’язковому порядку, незалежно від діяльності, обраної системи та доходу. Виключенням є пенсіонери за віком та інваліди (отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу).

Розмір мінімального страхового внеску для фізичних осібпідприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку становить з 1 січня 2017 року 352 грн. Втім і страховий   стаж  таким   особам  буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

На численні запитання з місць звертаємо увагу страхувальників – роботодавців на те, що відповідно до ч.5 ст.8 Закону України від 08.07.2010 №2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якщо база нарахування єдиного внеску менше встановленого розміру мінімальної заробітної плати то єдиний внесок розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на цей місяць, та відповідної ставки. Виключення: при проведенні нарахувань на заробітну плату (доходів) фізичним особам не за основним місцем роботи, за договорами цивільно-правового характеру – єдиний внесок нараховується за ставкою 22 відс. на фактично нараховані доходи/винагороду незалежно від їх розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування. Також правило щодо розрахунку ЄСВ як добутку розміру мінімальної заробітної плати та відповідної ставки не поширюється на нарахування на заробітну плату працівника – інваліда, який працює на підприємствах, де застосовується ставка єдиного внеску 8,41%; 5,5% та 5,3%.

 

Спеціально для платників Головне управління ДФС у Черкаській області записало та поширило актуальний відео огляд щодо справляння єдиного внеску ФОП – платниками єдиного податку 1 та 2 груп і коментарем прикладів нарахувань на заробітну плату. Спікер – заступник начальника відділу контрольно-перевірочної роботи та організації та проведення перевірок суб’єктів декларування в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Наталія Бойко.

Дивіться відео на каналі «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=3WKg_DyQFzk        Презентація, тези, відповіді на запитання: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/282318.html

Також коментар Наталії Бойко про особливості нарахування і сплати єдиного внеску у 2017 році дивіться:  https://www.youtube.com/watch?v=6gbnv7NCBBE&t=9s Прості приклади розрахунку податків із заробітної плати: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/282603.html

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *