Перші прояви осінньої погоди на Черкащині після тривалої спеки

thumb_641277_news_mНачальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань повідомив, що Азіатський антициклон починає поступатися місцем циклону з північної Атлантики. Під впливом атмосферних фронтів перша половина цього тижня очікується дощовою та прохолодною. Температурний фон знизиться на 5-7º. Денні температури повітря очікуються у межах +18+23º, нічні у межах +7+11º. Дощі різної інтенсивності пройдуть по всій території області. У другій половині тижня дощі припиняться, знову потепліє.
За прогнозом синоптиків, 23 серпня, внаслідок проходження холодного атмосферного фронту із заходу, по всій території області очікуються грозові дощі, пориви вітру 17-22 м/с. Температура вночі +12+14º, вдень +20+22º. 24 серпня, за атмосферним фронтом вночі ще можливий невеликий дощ, вдень без опадів. Вітер північний 7-12 м/с. Температура вночі +11+13º, вдень +22+24º.Тривалий період спеки на фоні відсутності ефективних дощів та частих суховіїв не тільки встиг набриднути жителям помірних широт, але й призвів до багатьох негативних наслідків.
Загалом, уже майже 3 тижні в області утримується високий, місцями надзвичайний клас пожежної небезпеки, який загрожує лісовими та торф’яними пожежами, високим ризиком виникнення пожеж на полях із незібраними врожаями. Температура води у річках і водосховищах утримується на рівні 25º і вище, що призводить до активного розповсюдження водоростей та задухи риби.
Спекотна суха погода посилює забруднення атмосферного повітря промисловими та транспортними викидами. А ще спека створює ґрунтову посуху, що впливає на врожаї всіх сільгоспкультур та підготовку ґрунту під сівбу озимини, інформують у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *