Огляд погодних умов грудня 2018 року на Смілянщині та прогноз погоди на січень 2019 року

новорічна погодаЗа інформацією метеостанції Сміли, грудень на Смілянщині переважав стійким зимовим режимом погоди. Проте погода відзначилася температурними контрастами, значними снігопадами у супроводі небезпечних, місцями і стихійних явищ погоди.

Впродовж місяця середньодобові температури повітря коливалися в межах від  10º морозу до 2º тепла. На початку місяця середньодобова температура була на 8° нижче норми , а наприкінці на 3° вище норми. При переміщенні атмосферних фронтів, спостерігались періодичні опади переважно у вигляді снігу, які продовжували формували сніговий покрив. На кінець місяця висота снігу на метеомайданчику становила 10см. Загальна кількість опадів у грудні становила 77 мм – 157% від місячної норми.

Максимальна температура повітря 4.12 підвищувалась до 3º тепла. 

Мінімальна температура повітря у найпрохолоднішу ніч 3.12 знижувалася до  17° морозу.

Середня місячна температура повітря виявилася на 1,2° вище за норму і становила мінус 1,6°

За даними снігозйомки 31.12 поля з озимою пшеницею були вкриті  суцільним сніговим покривом з середньою висотою 23 см.

Вітер.  Максимальна швидкість вітру упродовж   місяця (не перевищувала  (досягала)18 м/с.

 

Радіаційний фон у Смілі середній за місяць становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Консультація: січень 2019 року очікується аномально теплим та з опадами у межах норми. Середньомісячна температура повітря очікується -1,7 ° (при нормі -5,8°), кількість опадів – 34 мм (при нормі 40 мм)

При цьому, на початку та наприкінці місяця очікуються помірні морози, а всередині місяця переважатимуть неглибокі відлиги. Протягом місяця випадатимуть часті, але невеликі опади, переважно у вигляді снігу.

Комунальним  та дорожнім службам слід бути готовими до періодичного очищення автошляхів  від снігу, щоб уникнути його небажаного накопичення на дорогах.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *