Споживання легального алкоголю в 2019 році зросте

 Згідно з даними Державної служби статистики в листопаді 2018, у порівнянні з груднем 2017 року, подорожчав весь асортименталкогольних напоїв. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л і пляшка горілки 0,5 л – на 11%, вітчизняні столові вина – на 7%. За рік горілка додала 9,2 грн на півлітровій пляшці, вітчизняні вина – на 3,9 грн на пляшці ємністю 0,75 літрів, а вітчизняне пиво – 1,5 грн на півлітровій пляшці. Такі дані повідомив у мережі Facebook генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

На початок грудня 2018 року півлітрова пляшка горілки коштувала в середньому по країні 90,4грн, 0,75л пляшка українського столового вина обійдеться в 62,3грн, а вітчизняне пиво в 15,1 грн.

Дані грудня 2018 року будуть відомі лише в середині січня.  Але поціновувачі самогону знають, що за рік вартість цукру знизилась на 10%, а яблук на 44%. Надходження до державного бюджету від акцизів на алкоголь перестали збільшуватись останні роки через падіння офіційного споживання, за винятком пива та вина, та, відповідно, виробництва. Це і стало причиною через яку на 2019 рік не переглядались ставки акцизного збору, хоча в плані Уряду було підняття на 5%. Саме це дає підставу говорити, що суттєвого зростання ціни алкогольних напоїв не буде, якщо Міністерство економічного розвитку не прийме ухвалить рішення підняти мінімальні роздрібні ціни. Вартість тоді буде зростати лише через збільшення собівартості продукції темпами нижчими за загальну інфляцію.

Раніше Асоціація постачальників торговельних мереж повідомляла про подорожчання продуктів соціального кошику та новорічних страв за рік. Середня вартість новорічних страв зросла за рік на 22%.

Також за розрахунками купівельна спроможність українця, який отримує середню заробітну плату, з січня по серпень 2018 року підвищилась. У серпні, за статистикою, українець міг собі дозволити купити на середню зарплату 111 пляшок горілки 0,5 л, тобто на три пляшки більше ніж на початку 2018 року. На кінець серпня вже минулого року українець міг придбати 151 пляшку вітчизняного сухого вина 0,75л, або на одну пляшку більше ніж у січні. Ймовірно що і 2019 року купівельна спроможність мінімальної та середньої заробітної плати вимірювана в алкоголі буде зростати через те, що його ціна буде зростати меншими темпами за рівень доходів. Це, за інформацією Асоціації поверне частину українців до вживання легальних напоїв.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *