«НЕ будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ»: в Україні триває інформаційна кампанія щодо боротьби з ВІЛ/СНІД

SNID-300x1501 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та засобів масової інформації до вирішення проблеми епідемії. Цього року акцентується увага на тестуванні та ранньому виявленні ВІЛ-інфекції, оскільки це – ключ до зупинення епідемії.

– Проблема ВІЛ-інфекції залишається актуальною, як світової спільноти, так і для Смілянщини, де вже 30 років питанням її протидії займаються як заклади охорони здоров’я так і організації громадянського суспільства. У лікувально-профілактичних закладах нашого міста під медичним спостереженням перебуває більше 173 ВІЛ-інфікованих осіб, зазначає лікар –інфекціоніст кабінету «Довіра», спеціаліст з питань профілактики ВІЛ/СНІДу Ольга Хриптулова.

Медична реформа розширює можливості для швидшого подолання епідемії ВІЛ-інфекції . Завдяки децентралізації послуг на місцях, відтепер тестування на ВІЛ можна пройти не лише у спеціалізованих кабінетах «Довіра», які наявні у всіх лікувально-профілактичних установах вторинного рівня, але і у сімейного лікаря. Пройти тест на ВІЛ зараз доступно, конфіденційно та безкоштовно.

На сьогоднішній день ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна специфічна антиретровірусна терапія, яка продовжує життя, забезпечує покращення його якості, зменшує ризик передачі вірусу іншим людям. На сьогоднішній день антиретровірусну терапію в кабінеті «Довіра» отримує близько 150 ВІЛ позитивних осіб.

На державному рівні в Україні проводиться інформаційна кампанія із закликом «НЕ будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ».

Де пройти тестування?

Експрес-тести (швидкі тести з результатом протягом 10-20 хв.) на території нашого міста можна зробити на базі громадської організацій «Діалог», яка займається профілактикою ВІЛ, в кабінеті «Довіра», який розміщений на 1 поверсі Смілянської міської поліклініки та у свого сімейного лікаря чи педіатра (для дитячого населення) з послідуючим отриманням довідки при необхідності.

Кров на ІФА (імуноферментний аналіз)  можна здати в лікувальних установах, у тому числі в КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» (м. Черкаси, вул. Нечуя-Левицького, 22, тел.: 64-91-82; 64-92-39).

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.