На Черкащині з початку року зафіксували 26 випадків сказу

На Черкащині у 2024 році фіксують широке поширення випадків сказу. Від початку року зареєстрували 26 випадків сказу, що становить майже 90% усіх випадків захворювання у 2023 році.

Сказ фіксують серед собак, котів та лисиць, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

За даними державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, в Черкаській області у 2024 році зареєстрували 26 випадків сказу серед тварин. Це 89,7% від кількості всіх випадків сказу тварин у 2023 році. Тоді їх зареєстрували 29.

“Сказ серед тварин зареєстрували у 12 територіальних громадах Черкаського, у чотирьох – Звенигородського та чотирьох — Уманського районів. Серед собак зареєстрували 14 випадків сказу, котів — десять, лисиць — два”, — деталізував Володимир Папач.

Із метою посилення заходів щодо боротьби зі сказом зібрали засідання місцевої комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянули пропозиції фахівців щодо врегулювання ситуації, що склалася.

За словами Володимира Папача, медицина ще не може вилікувати хворого на сказ, але із запобіганням виникненню цієї хвороби вона справляється шляхом проведення щеплень людям з підозрою на можливе зараження вірусом сказу.

Протипоказань проти щеплень немає, їх можна робити немовлятам, вагітним жінкам, людям похилого віку. Препарати для щеплень виділяються безоплатно. Володимир Папач додав, що результати моніторингу свідчать, що антирабічна вакцина наявна в усіх травматологічних кабінетах.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.