Міська медицина залишилася без бельгійських благодійників

33Про події останнього тижня та роботу міської влади за цей період у вівторок на прес-конференції для ЗМІ розповів секретар міської ради Ярослав Березань.
– Відбулося декілька знакових подій. Одна з них – це зустріч з людиною, яка дуже допомагала нашому місту і, зокрема, лікарням радіоприладного заводу та психіатричній. Це Марі-Франс Барб’є-Матіс, керівник благодійної організації з Бельгії. Ми домовились, що найближчим часом вона передасть мені перелік всього того, що вона передала лікарням – і майно, і кошти. Я прозвітуюсь, де все це. Найближчим часом ми будемо з нею спілкуватися і відповідати на всі питання, навіть незручні, які вона поставить.
Крім того, сьогодні ми вже розпочинаємо активну фазу ремонту бульвару Олексія Бобринського (колишньої вул. Тельмана). Якщо погода дозволить, будемо робити все оперативно і швидко.
– Що саме?
– Повний перелік можна взяти в управлінні ЖКГ. Це нові каналізація, водогін і дорожнє покриття. Я не знаю, скільки коштує покладення асфальтного покриття, але ямковий ремонт – близько 1000 грн. за 1 кв.м. А покладення плитки – 220-250 грн., це вже з роботою. Тож якщо дозволить погода і наші ресурси, перекриємо рух автотранспорту, будуть встановлені блоки і вже від сьогодні бульвар буде пішохідним.
В четвер відбулася позачергова сесія обласної ради. Планували розглянути два питання – бюджет і територіальне об’єднання громад. Останнє викликало багато суперечок. Були як прибічники, так і противники, але трьох голосів не вистачило для прийняття рішення. Депутати фактично провалили голосування під тиском деяких сільських голів. Піднімалось питання скандальних преміювань.
Відбулось перше пленарне засідання нашої міської ради. Там розглянули невелику кількість питань, основні будуть вже на сесії, що відбудеться 12 червня, там більше 120 питань. Ось такі основні знакові події тижня. Ну і, звісно, найприємніше – останні дзвоники, випускні.
– Як щодо дівчинки, яку побили на Гречківці?
– Ніяк. Я на найближчу сесію викликатиму керівника відділу внутрішніх справ, щоб доповідав про стан справ. Бо так міліція і не приходила з тих пір. Пройшов майже місяць. Вона вже, слава Богу, повернулася додому з лікарні, був струс мозку, перелом носа. Причина – на побутовому рівні. Ніхто ж не розбирався. Те, що розповіли мені її родичі, є позицією лише однієї сторони.
– Закінчився навчальний рік. Які будуть зміни в освіті?
– Ті зміни, план заходів, які освітяни розробили, ми затвердили ще на позаминулому виконкомі. Нема там ні скорочення, ні закриття шкіл. Винайшли власні ресурси, яким чином побудувати роботу так, щоб це дозволило не змінювати структури, тож поки все залишається, як є.
– А зі спортшколою, яку передають на баланс міста?
– Спортшкола – питання спірне. Сьогодні були представники спортшколи «Локомотив», я їм запропонував, щоб вони прийшли на сесію 12 числа, коли це питання буде розглядатись і вже в комісійному режимі ми повернулися до цього питання. Є дві думки, що кошти там використовуються не за призначенням і в розмірах значно більших, ніж це необхідно, а інша, що там все ж займається велика кількість дітей. Тому це питання сесійне. Як вирішать депутати, таке рішення і будемо приймати.
– Яка ситуація з медзакладами зараз?
– В. о. начальника управління охорони здоров’я написав заяву на звільнення і на даний час це вакантна посада, оголошений конкурс на її заміщення. Але ми рухаємось далі. План заходів є, але поки що його оголошувати не буду. Тим паче, за інформацією, яку мені надали наші бельгійські благодійники, можливо, там дійде навіть до кримінальних справ. Дуже багато обладнання, яке має бути в лікарнях – його нема. Наприклад, два рентген-апарати в медсанчастині. Наскільки мені відомо, його там нема жодного. За роки благодійної роботи ця організація передала нам, за їх оцінками, 4 фури медичного обладнання. Цього вистачить, щоб обладнати повноцінно 2 клініки. І Марі-Франс приїхала сюди для того, щоб згорнути повністю свою благодійну діяльність у Смілі. П’ять годин нам було потрібно, щоб переконати її цього не робити. Її умовою було те, що матеріальної допомоги вона надавати більше не буде. Але ми домовились, що відповімо на всі її питання, з’ясуємо, де обладнання, прозвітуємо про те, куди ділася матеріальна і грошова допомога. Вона навіть зверталася через нашого посла в Бельгії з проханням розібратись. Сюди ж вона приїхала, щоб закрити свою діяльність. Подальша співпраця з Марі-Франс Барб’є-Матіс буде лише на рівні спілкування.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.