Жителям Черкащини роз’яснюють, хто та як встановлює тарифи на комунальні послуги

564645На сьогодні повноваження щодо встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення розподілено між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) і органами місцевого самоврядування, передає пресслужба Черкаської ОДА.

НКРЕКП встановлює тарифи тим суб’єктам природних монополій та суб’єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких вона здійснює.

Для решти суб’єктів господарювання, які не підпадають під сферу регулювання НКРЕКП, тарифи на теплову енергію та комунальні послуги встановлюються органами місцевого самоврядування.

Рішення про встановлення тарифів на комунальні послуги може прийматися лише уповноваженими органами.

Перед прийняттям цього рішення має бути інформування споживачів про намір змінити ціни/тарифи з обґрунтуванням такої необхідності.

Зниження тарифів на комунальні послуги можна розглядати лише за умови зниження основних складових тарифів – вартості природного газу на послуги з теплопостачання витрати на природний газ займають близько 60%) та вартості електричної енергії (у тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення витрати на електроенергію займають 30%).

Якщо ціна природного газу в опалювальному сезоні 2020/2021 рр. буде на рівні середньої ціни (4 048,5 грн/тис.м.куб.), що діяла у минулому періоді, то з’явиться можливість зменшити тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

В умовах функціонування ринку природного газу його вартість для підприємств теплопостачання змінюється щомісяця. У минулому опалювальному сезоні ціна природного газу коливалася від 2897,0 грн/тис.м3. (у квітні 2020 року) до 4899,0 грн/тис.м3 (у листопаді 2019 року).

Крім того, на вартість житлово-комунальних послуг впливають і інші економічні чинники, які не залежать від підприємств, що надають ці послуги: підвищення ціни на матеріали, запасні частини, паливно-мастильні матеріали, зростання рівня мінімальної заробітної плати, вартість електричної енергії та інше.

Отже, тарифна політика в житлово-комунальному господарстві безпосередньо залежить від: цінової політики в паливно-енергетичному комплексі, в його енергоефективності; своєчасному прийнятті рішень органами місцевого самоврядування; у господарському підході до модернізації самих комунальних підприємств.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *