Закон про освіту дозволить врегулювати шкільні внески батьків

Щоб Міністерство освіти і науки почало розробляти підзаконні акти, які унормируют питання з грошовими шкільними внесками батьків, потрібно, щоб парламент проголосував за закон «Про освіту». Це підкреслила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з батьками на Всеукраїнській конференції «Батьки — школа — влада: проблеми взаємодії і перспективи співробітництва», повідомляє Урядовий портал.

Вона зазначила, що обов’язок публікувати на сайті, всі бюджетні надходження закладу, а також гроші, які платять батьки, дадуть можливість контролю за ресурсами і допоможе виявити, чи були зловживання при закупівлі потрібних навчального закладу матеріалів та необхідних послуг.
Читайте також
У Конгресі США повторно внесли законопроект про підтримку України

“Для того, щоб МОН почало розробляти підзаконні акти, які унормируют питання з грошовими шкільними внесками батьків, потрібно, щоб парламент проголосував за закон “Про освіту”, адже зараз всі благодійні внески збираються в рамках чинного закону “Про благодійну діяльність та благодійні організації”. Фактично їх використання не відстежується і не регулюється. На сьогодні депутати внесли більше тисячі поправок до законопроекту, ми сподіваємося, що вже навесні його винесуть в парламент і приймуть у другому читанні», — підкреслила Гриневич.

На її думку, активізація батьківського співтовариства навколо актуальних питань освіти означає, що батьки, які добре розуміють нагальні освітні потреби своїх дітей, починають грати важливу роль у формуванні освітньої політики, інформує Telegraf.com.ua

«Зараз батьки об’єднуються і ведуть активний діалог з Міністерством освіти і науки України. Ми щиро це вітаємо і бачимо, що така співпраця дає дійсно хороші результати. Яскравий приклад цьому — оновлення програм початкової школи, в рамках якого батьки змогли вказати нам на суттєві недоліки навчальних програм. Я вважаю що зараз важливо, щоб цей тиск зберігся на центральному рівні, але також був перейнятий регіонами. У зв’язку з децентралізацією місцеві органи влади отримали суттєві ресурси та повноваження в галузі освіти. Щоб місцева освітня політика не програвала боротьбу з оновленням фасадів будинків і гроші витрачалися на освіту наших дітей, місцеві громади повинні вказувати своєї влади на те, що освіта — важливий пріоритет», — зазначила міністр.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.