За тиждень у Смілянській громаді зафіксували два випадки сальмонельозної інфекції

гострі кишкові інфекціїЗа даними сайту Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб по результатам щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції за 24-й тиждень року в області зареєстровано 37 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції, інтенсивний показник на 24,3% вище, ніж за аналогічний період минулого року.

В структурі зафіксованих інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології складали 15 випадків (40,5%); гастроентероколіти невстановленої етіології – 18 випадків (48,6%); сальмонельоз – 4 (10,8%).

При моніторингу за 23-й тиждень року у Смілянській міській громаді зареєстровано 2 випадки сальмонельозної інфекції.

У зв’язку із у Смілянському управлінні Держпродспоживслужби вкотре нагадують, основними причинами захворювання на ГКІ були: нехтування елементарними правилами особистої гігієни, недотримання умов і термінів зберігання, приготування та споживання харчових продуктів у домашніх умовах.

Основними причинами захворювання є вживання інфікованих патогенними мікроорганізмами (бактеріями, вірусами, найпростішими та ін.) продуктів харчування та питної води.

Після потрапляння збудника в організм хвороба проявляється не відразу. Це так званий прихований, інкубаційний період, який, як правило, триває від декількох годин до 7 днів.

Деякі захворювання протікають в легкій формі, тому хворі не звертаються до лікаря, а займаються самолікуванням. Це може призвести до небажаних наслідків.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.