За ініціативи психолого-медико-педагогічної комісії на базі дитсадка №19 проведено семінар-практикум для батьків «Разом долаємо труднощі»

Мова – найважливіший засіб людського спілкування, безцінне духовне багатство. Опанування рідною мовою починається з раннього віку в сім’ї, серед батьків і рідних людей, а вдосконалення її триває у дошкільному закладі, школі, впродовж життя.
Проте іноді внаслідок негативного впливу ендо- чи екзогенних факторів у період розвитку дитини ці умови порушуються, що призводить до виникнення тих чи інших дефектів мовлення. Статистика свідчить, що відсоток мовних порушень у дітей, на жаль, щороку збільшується. Саме тому питання профілактики та корекції мовних порушень сьогодні надзвичайно актуальне.
За ініціативи Смілянської міської психолого-медико-педагогічної комісії на базі дошкільного навчального закладу №19 «Світлячок» проведено семінар-практикум для батьків з елементами тренінгу «Разом долаємо труднощі», метою якого було привернути увагу до означеної проблеми та спільними зусиллями досягти максимальної ефективності корекційно-розвивальної роботи.
Дзюбан І.В., логопед-консультант СМПМПК, розпочавши зустріч, звернула увагу слухачів на види порушень мовлення, їх причини та напрямки роботи, за якими слід працювати вчителям-логопедам, вихователям та батькам для досягнення стабільних результатів.
Надзвичайно цікавим та корисним для батьків був практикум, під час якого вони розв’язували різноманітні проблемні педагогічні ситуації, дізнались про роль та особливості виконання артикуляційних вправ, вправ на розвиток мовного дихання та дрібної моторики. Виконуючи разом з логопедами дошкільного навчального закладу №19 Сенченко В.П., Хотинською О.О., Мельник Ю.В. спеціальні вправи, набули досвіду для вправляння з малюками вдома. Адже спільними зусиллями спеціалістів та батьків труднощі долаються значно легше.
Завідувач СМПМПК Кошик Є.В. свій виступ присвятила фольклорним творам, які часто використовують логопеди у корекційній роботі. Адже вони мають яскраво виражений національний колорит, виразність, образність, надзвичайно приваблюють малюків. Дошкільнята продемонстрували мамам і татам уміння швидко промовляти скоромовки, зміцнювати дружбу за допомогою мирилок, розповідати прислів’я та приказки.
Наостанок, з метою творчого втілення набутих знань, слухачі під керівництвом логопеда Сенченко В.П. виготовили паперового лелеку – символу любові до рідної землі, оселі.
Найприємнішим моментом зустрічі були слова щирої вдячності від батьків організаторам семінару-практикуму за отримані знання, практичні навички, корисну й приємну годину спілкування зі спеціалістами, а також за те, що вони на якусь мить повернулись у своє дитинство…

Завідувач ДНЗ №19 Наталія Зуб
Методист Лариса Очеретяна

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *