За добу до рятувальної служби надійшла рекордна кількість хибних повідомлень

З початку року оперативно-координаційний центр Управління ДСНС отримав 228 повідомлень, які  в подальшому виявилися хибними. Про це інформує прес-служба управління ДСНС України у Черкаській області.

Треба розуміти, що кожне таке повідомлення, навіть якщо існує підозра стосовно його правдивості, усе одно опрацьовується із виїздом бойових підрозділів за сигналом «тривога».

Остання доба стала рекордною за кількістю неправдивих дзвінків, загалом до диспетчерів Управління по лінії «101» надійшло 26 повідомлень, які згодом виявилися хибними. Для порівняння упродовж доби, пожежно-рятувальні підрозділи за зверненнями громадян здійснили 44 бойових виїзди, з яких крім більше половини хибні.

Така ситуація викликає занепокоєння, яке поділяють усі розумні люди. Адже зрозуміло, що реагуючи на дзвінок таких «любителів жартів» рятувальники можуть не встигнути на тривожне звернення, де від оперативності фахівців ДСНС буде залежати не лише сума збитків, а й життя людини.

Психологи розглядаючи такі випадки говорять про те, що телефонуючи із хибним повідомленням на лінію «101» люди не замислюються про наслідки своїх дій. Вони не розуміють, що кожен такий виклик не лише витрачає кошти платників податків. За розрахунками, кожен хибний виклик забирає з держбюджету кругленьку суму до 40 тисяч гривень.

Враховуючи таку ситуацію, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертається до усіх громадян, ми завжди готові прийти на допомогу, але набирати номер телефону екстреної служби, варто лише коли дійсно виникла надзвичайна та небезпечна ситуація, які несуть у собі загрозу життю або здоров‘ю людей.

Повідомляючи неправдиву інформацію, ви не лише порушуєте закон, завдаючи Державі збитків, а й створюєте ситуації, за яких існує реальна загроза для  безпеки інших громадян.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.