З початку року у 57 населених пунктах Черкащини зафіксували випадки сказу

сказ лисицяСтаном на 1 грудня з початку року на Черкащині було зафіксовано випадки сказу тварин у 57 населених пунктах. Захворіла 61 тварина, з них 24 кота, 19 собак, 13 лисиць, 2 голови дрібної рогатої худоби, 1 – великої рогатої та 2 єнотовидних собаки. 

Посилені заходи з ліквідації наслідків захворювання тварин на сказ та з метою попередження його поширення з початку року проведено у 60 населених пунктах, ще у 14-ти така робота триває. 

Спеціалісти Держпродспоживслужби інформують: в області найчастіше сказ переносять лисиці. Дрібна та велика рогата худоба може стати жертвою хворої лисиці на пасовищах.

Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Вакцина проти сказу  –  безкоштовна.  Громадянам потрібно лише звернутися  до держустанови ветеринарної медицини за місцем проживання – до ветеринарної дільниці чи лікарні.  Вакцинувати свійських та домашніх тварин слід раз на рік. 

Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Черкаської області в районах і містах з  початку поточного року  імунізували проти сказу понад 135 300 собак, 91 000 котів та більше 84 460 ВРХ.

Також восени в Черкаській області провели кампанію з пероральної імунізації диких тварин проти сказу. Над лісовими та польовими угіддями площею більше 15700 км²  розкилади 370 тисяч принад  із вакциною.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *