З нового року дороги місцевого значення змінять свого балансоутримувача

З 1 січня 2018 року облдержадміністрація отримає повноваження з управління дорогами загального користування місцевого значення. Це – майже 71 % або 4 372 кілометри від протяжності автошляхів, які проходять територією області. Про це під час координаційної наради повідомив начальник управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу облдержадміністрації Сергій Чубань.

Водночас дороги загального користування державного значення лишаться на балансі Служби автомобільних доріг у Черкаській області. Йдеться про 1 770 км автошляхів.

Посадовець відзначив, що 2018 року також запрацює й Дорожній фонд. Він дасть змогу вчасно та у повному обсязі виконувати необхідні роботи на найбільш проблемних місцевих автомобільних шляхах Черкащини. Оскільки цільові кошти на проведення необхідних робіт з нього виділятимуться у найкоротші терміни за рішенням депутатів обласної ради. Головним розпорядником коштів дорожнього фонду будуть обласні державні адміністрації.

– З нового року набирають чинності ще два закони, за якими передбачається створення Державного дорожнього фонду у складі спеціального фонду державного бюджету, – зауважив Сергій Чубань. – Також визначаються й джерела формування фонду та напрямки використання коштів. Крім того, місцеві бюджети отримають субвенцію з держбюджету на фінансове забезпечення утримання й будівництва автодоріг загального користування місцевого значення.

Додамо, наповнюватись фонд буде з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і з імпортованих на митну територію України транспорту і шин. На повну фонд почне працювати у 2020 році. У 2018 році поки що тільки 50% податків будуть направлені на дороги.

Прес-служба Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *