З 15 серпня в області заборонять ловити раків

заброна ракиДля збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців.
Залежно від погодних умов термін заборони в областях відрізняється. На території Черкащини ця заборона діятиме з 15 серпня до 30 вересня.

Основна її мета – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаємося до громадян з проханням бути відповідальними та не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *