З 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсулінами

інсулінВже з 1 жовтня зміниться система, за якою пацієнтів забезпечують інсулінами. Про це повідомляють в Національній службі здоров’я України.

Зараз фінансування програми відбувається за субвенцією. Але таких механізм має певні недоліки. Перше, недостатній розмір субвенції для забезпечення 100% потреби пацієнтів з цукровим діабетом. Місцеві бюджети змушені дофінансовувати програму. Але різна спроможність місцевих бюджетів до співфінансування спричиняє ризики неможливості забезпечити пацієнтів необхідними препаратами.

Часто траплялись ситуації, коли інсулінів для пацієнтів вистачало лише на перші дні місяця, все інше залежало від місцевих бюджетів і спроможності людей сплачувати за свої ліки.

Це несправедлива система, бо пацієнт не повинен залежати від рішень місцевої влади та фінансової спроможності кожної області, якщо це державна гарантія таких препаратів, як інсулін. Інсуліни мають бути доступними цілий місяць та цілий рік.

Другий важливий недолік це слабкий моніторинг. Тобто чинний реєстр не збирає необхідні дані для того, щоб держава мала повну картину того, як пацієнти забезпечуються інсулінами.

Тому потрібно змінити правила. З 1 жовтня реімбурсацію інсулінів адмініструватиме НСЗУ.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *