Яким вимогам мають відповідати безпечні дитячі ігрові та спортивні майданчики?

5_1366_1024Оприлюднено проект регуляторного акту про затвердження Правил щодо безпечної експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків. 

Згідно з ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» майданчики організовують у вигляді окремих майданчиків для різних вікових груп або як комплексні майданчики із зонуванням за віковими інтересами. Для підлітків організовують спортивно-ігрові комплекси.Майданчики повинні бути обладнані малими архітектурними формами для відпочинку, ігор та занять фізкультурою та спортом.

Територія встановленого обладнання на майданчиках має відповідати проектній документації, яка погоджується у встановленому порядку, вимогам Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, інших нормативно-правових актів, стандартів, санітарних норм, будівельних норм і цих Правил.

Вимоги безпеки до обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків повинні відповідати пп. 5.14, 5.15 Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006 № 110, а саме:

– обладнання та його складові частини повинні відповідати загальним вимогам безпеки і заходам захисту відповідно до встановлених вимог;

– відповідати віковій групі дітей;

– забезпечувати доступ дорослих для допомоги дітям усередині обладнання;

– не допускати скупчення води на поверхні та забезпечувати вільний стік і просихання;

– конструкція обладнання має забезпечувати міцність, стійкість, твердість і просторову незмінюваність;

– наявність виступаючих елементів обладнання з гострими кінцями або крайками, здатними нанести травму не допускається.

Елементи конструкцій, що перевіряються розрахунком або випробуванням, повинні витримувати найбільш несприятливе сполучення навантажень. Для захисту дітей від падіння з обладнання його слід оснащувати поручнями та огородженням. Обладнання має унеможливлювати затискання тіла, частин тіла, пальців, волосся, одягу дитини, ґудзиків.

Так, зокрема у проекті зазначається, з метою перевірки стану обладнання балансоутримувач (власник, замовник, обслуговуюча організація, інше) проводить комісійне обстеження його елементів та складає і затверджує Акт огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків (далі – Акт). У разі відсутності Паспорту майданчику, підприємство, яке надає послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій або балансоутримувач (власник, замовник, обслуговуюча організація, інше) складає Паспорт. До оформлення Акта та Паспорта, майданчик повинен бути закритий для використання.

Яким вимогам мають відповідати безпечні майданчики читайте у газеті «Сміла» від 27 червня.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.