Якщо студент отримував зарплату, чи розраховувати на податкову знижку, пов’язаної з навчанням?

Сміла_ОДПІСмілянські податківці продовжують надавати роз’яснення на актуальні теми. Зокрема, фіскали інформують щодо того, чи є можливість отримувати податкову знижку, пов’язаної із навчанням члена сім’ї, якщо студент отримував заробітну плату.

Податківці зазначають, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом (пп.14.1.170 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу).
Законом №1797 було змінено редакцію пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Кодексу, згідно з яким з 01.01.2017р. фізична особа — платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені нею протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Отже, за результатами 2017р. платник податку може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того, чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *