Школярі розповіли історію Смілянської громади, досліджуючи радіоприладний завод

30688448_1049175285223461_5997686460361211904_nЗавершилась робота над міжнародним проектом «Історія моєї громади», ініційованим асоціацією вчителів суспільних предметів «Нова доба» та за фінансової підтримки міжнародної організації «Evroystori». Тема дослідження «Смілянський радіоприладний завод «Орізон»: історія будівництва, минуле та сучасність» є надзвичайно актуальною для нашого міста, інформує у спільноті школи №15 в мережі Facebook вчитель історії та права Тамара Борисівна Нестропа.

До проекту за бажанням дітей було залучено учнів 7 – 10 класів. Були визначені кореспонденти (Теренник Валерія та Зайва Юлія, які склали перелік запитань для бесіди з респондентами). Група дітей (Міщенко Аня, Теренник Віка, Теренник Надя та Кулик Володимир) працювали в міському краєзнавчому музеї, брали інтерв’ю у працівників музею, збирали музейний матеріал, що стосувався будівництва заводу, робили фото з тодішніх газет, документів. Також проводили опитування серед колишніх та нинішніх працівників заводу (сусіди, родичі, працівники, керівники різних рівнів).

Форму подачі дослідження змінювали в процесі роботи, спочатку орієнтувалися на презентацію та опис, а вже на останньому етапі роботи над проектом вирішили, що найкраще емоції та настрої може передати тільки жива мова, тим більше, що до проекту залучили реальних живих свідків історії Смілянського радіоприладного заводу.

Міжнародна конкурсна комісія буде працювати протягом квітня – травня. Переможець конкурсу (команда) будуть заохочені освітньою поїздкою до Німеччини у листопаді 2018 року.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *