Як вберегтися від кору

Кір — дуже заразне і небезпечне захворювання, яке може спричинити інвалідність або навіть смерть. У вагітних жінок він може спровокувати передчасні пологи чи призвести до народження дитини з малою вагою.

– Спалахи кору виникають через недостатній рівень охоплення щепленнями і єдиний надійний захист від цієї хвороби – вакцинація. Дві дози — в 1 рік та у 6 років — забезпечують надійний захист, – зазначають у Смілянському відділенні Черкаського районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Враховуючи низький рівень охоплення щепленнями дитячого населення, порушення термінів вакцинації, масову міграцію населення у зв’язку з війною, наступний спалах кору за прогнозом очікується у 2023-2024 роки. Останній спалах був у 2017–2019 роках.

У Смілі в 2019 році зареєстровано 27 випадків, проти 7 в 2018 році . В Україні з початку 2023 року на кір вже захворіло 3 особи.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 35 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). Ще 657 тисяч доз отримають на підтримку Національної програми імунізації та надолуження пропущених щеплень згідно з Національним календарем щеплень ЮНІСЕФ очікується у квітні.

Зараз, коли батьки роблять усе, щоб захистити дітей від очевидних загроз війни, важливо також подбати і про те, щоби вберегтися від невидимого ворога – інфекційних захворювань.

Батьків закликають бути відповідальними, перевірити вакцинальний статус своїх дітей і надолужити пропущені щеплення.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.