ВЗЯЛИ НА КОНТРОЛЬ ЯМИ НА ДОРОГАХ ТА РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ МІСТА

33У вівторок чергову прес-конференцію для місцевих ЗМІ провів секретар міської ради Ярослав Березань:
– За минулі 12 днів травня всі сили комунальних служб міста були кинуті на підготовку першотравневих свят, 8-9 травня, поминальних днів. Вважаю, що провели їх на нормальному рівні, скарг немає. За ці дні зробили інвентаризацію більшості ям на дорогах міста, щоб спланувати їх ремонт. Близько півмільйона ми візьмемо з залишку в бюджеті з минулого року. Звернулися до обласного та державного бюджетів, щоб нам допомогли з фінансуванням. В телефонному режимі була відповідь, що через події на Сході в державному бюджеті зарезервовані певні кошти. Якщо, дай Бог, не буде активної фази бойових дій, ці кошти будуть направлені на вирішення соціальних питань по Україні. Тому до кінця травня чекаємо відповіді.
– Яка зараз ситуація з медичними закладами?
– 13 травня запланована зустріч з головними лікарями, на якій чекаємо від них конструктивних пропозицій, як вони бачать вирішення ситуації в межах нашої концепції реформи. Якщо конструктивних пропозицій не буде, то вирішуватимемо так, як бачимо ми – я і перший заступник. Це створення єдиного комунального медичного закладу. Нічого не змінилося з нашої останньої зустрічі. Єдине, що я чекав від них (головних лікарів), – схему хто куди переїжджає, де хто розміщуватиметься, як перерозподіляються ліжко-місця. А так єдиний комплекс так і залишається. Зараз ліквідатор вже готовий розпочати процедуру передачі будівель медсанчастини в комунальну власність міста. З приводу створення реабілітаційного центру на базі медичного закладу, то ми зробили зі свого боку все, але поки що жодне силове відомство не надало відповіді. На даний час ми розглядаємо і вивчаємо можливість переведення стоматологічної поліклініки та відділу охорони здоров’я в медико-санітарну чи залізничну лікарню. Так хочемо зменшити навантаження на енергоносії, бо це одна з основних статей затрат. Потім вже будемо бачити, як діяти далі. Наприклад переведення в залізничну лікарню, де є можливість опалення на альтернативних, більш економних, джерелах принесе певну економію. Понаднормові ліжко-місця мають бути скорочені, але, якщо головні лікарі не захочуть це робити, то мають шукати способи їх фінансування. Нам держава дала чітко зрозуміти, що додаткових коштів не виділятимуть.
– З приводу радіоприладного заводу та нових інвесторів є якісь зрушення?
– По радіоприладному заводу ми спілкуємось з потенційними інвесторами. Все йде за планом.
– Сміляни певний час тому піднімали питання з приводу перенесення Пенсійного фонду на нижчі поверхи, бо важко підніматися на 3-4 поверхи, де він розміщується зараз.
– З цього приводу сам Пенсійний фонд до нас не звертався. Ми не можемо без їхньої згоди і бажання кудись їх переселяти. Щоб це було реально, треба, щоб вони хоча б виявили бажання, а ми могли почати пошук приміщення.
– Як вирішуються проблеми в освітній галузі?
– На минулому виконкомі було прийняте рішення про затвердження заходів з оптимізації мережі. Школи не закриваються, просто там, де немає повноцінного набору у класах, класи не відкриваються. Тобто мова йде про перші, дев’яті, десяті класи. За рахунок цього отримуємо економію, яка дозволяє не закривати школи і не скорочувати людей.
– Тобто школу №16 не закриватимуть, адже раніше кілька разів піднімалось питання з приводу закриття цього навчального закладу?
– За рахунок того, що класи з неповною комплектацією учнів не будуть відкриватися, це дає ту економію, яка дозволить виплачувати заробітну плату вчителям 16-ї школи. Тобто вона не закривається. Також хочу подякувати тим, хто допоміг в організації заходів та харчування ветеранів 9 Травня. Це підприємці Л.О. Андріяш, Н.О. Андріяш, регіональна продовольча компанія Л.В. Дітковська, підприємці Л.Ю. Новочуб, В.І. Романенко, О.В. Демченко, О.Ю. Трушкевич, Ю.А. Бузун, Н.А. Трушкевич, Л.В. Білостоцька, директор ТОВ «Вектор» О.А. Пісковий. Завдяки їм було влаштовано святковий обід для 80 ветеранів міста.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *