Випускники шкіл отримуватимуть гранти на вищу освіту

Міністерством освіти і науки розроблено альтернативний існуючому підхід до державного фінансування вищої освіти, який передбачає державне замовлення на основні спеціальності та грантове фінансування інших.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький під час спілкування з народними депутатами Романом Грищуком та Сергієм Колебошиним в проєкті «Комітет освіти», передає osvita.ua.

За його словами, у концепцію закладений принцип державного замовлення на основні спеціальності, тобто на фахівців тих спеціальностей, яких однозначно потребуватиме держава – медиків, вчителів, інженерів тощо. За цими спеціальностями державне замовлення буде збережено.

Водночас держава не має можливості прогнозувати необхідну їй кількість фахівців з інших спеціальностей за кілька років.

Зокрема, планується, що випускник на основі отриманих результатів ЗНО або НМТ отримуватиме державну підтримку у вигляді певної кількості грошей і самостійно визначатиме, якому закладу освіти заплатити їх за своє навчання.

При цьому цей виш може бути будь-якої форми власності – державної, комунальної або приватної.

За розрахунками Міністерства освіти і науки, держава при запроваджені грантового фінансування здобуття вищої освіти зможе збільшити кількість студентів, які отримують державну підтримку, орієнтовно на 30-40%. Водночас ця підтримка не буде покривати повної вартості навчання.

Очікується, що Міністерство освіти і науки може найближчим часом запропонувати відповідні проєкти законодавчих ініціатив у цій сфері.

У відомстві ставлять за мету, щоби система грантів запрацювала вже у вересні 2024 року.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.