Всі парафії міста перейшли до ПЦУ: у Смілі на Черкащині провів службу митрополит Епіфаній

Божественну літургію провів у Свято-Покровському соборі у Смілі Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

Він приїхав на Черкащину, аби подякувати парафіянам, які торік вирішили перейти до ПЦУ, розповів Суспільному настоятель храму отець Петро Дмитрук.

З його слів, Сміла стала першим містом в Україні, де не поодинокі парафії, а всі п’ять разом зробили свій вибір на користь Православної церкви України.

Митрополит провів службу в місцевому храмі.

Із Золотоноші до рідних приїхала Віра Тищенко. Коли дізналася, що собор перейшов до Православної церкви України, із задоволенням прийшла на службу.

Вперше приходила до цієї церкви Катерина Іщенко. З її слів, на рішення про перехід до ПЦУ чекали всі.

Із 1994 року є настоятелем цього храму отець Петро Дмитрук. З його слів, рішення про перехід у березні 2022 далося парафіянам непросто:

“Його приймали з муками. Ми звикли до одного, а треба було перейти до іншого. По-церковному було нелегко розірвати цю силу. Але через те, що московський патріарх благословив нищити наші міста і села, ми далі не могли бути з ним. Віряни розділилися навпіл відразу: одна половина пішла, а друга половина залишилися з нами”.

Ця громада має стати прикладом для інших, зазначив предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.