Військовополонених моряків російський суд залишив під вартою ще на три місяці

Полонені моряки17 квітня Лефортовський районний суд Москви на шести судових засіданнях розглянув клопотання ФСБ Росії про продовження строків тримання під вартою відносно 24 військовополонених українських моряків. За результатами закритих засідань усіх 24 моряків залишили під вартою ще на три місяці. Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

На судових засіданнях адвокати військовополонених висловили заперечення щодо клопотання слідства і нагадали про резолюцію ПАРЄ, а також доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відповідно до яких статус захоплених російськими властями моряків визначений як військовополонені.

Також адвокати заявили ще ряд клопотань, в тому числі клопотання про зміну підсудності, оскільки справи щодо військовополонених підсудні тільки військовим судам.

На судові засідання приїхали родичі військовополонених, були присутні консули України, іноземні дипломати, а також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова.

За клопотанням слідства судові засідання пройшли в закритому режимі. Родичів пускали в зал буквально на 5 хвилин на початку процесу, після чого засідання закривали. Другий раз родичі  могли зайти в зал лише під час оголошення резолютивної частини судового постанови.

Відносно всіх військовополонених судді прийняли рішення про задоволення клопотання слідства і продовження строків тримання під вартою ще на три місяці – до кінця липня.

– Постанови про продовження строків тримання під вартою відносно кожного військовополоненого будуть оскаржені адвокатами у встановлений законом триденний термін, зазначає у дописі адвокат.

Полозов допис

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *