Відбулася прем’єра історико-краєзнавчого фільму, знятого смілянськими гімназистами

Розанда і ТимішВідбувся прем’єрний показ телевізійного фільму «Принцеса», знятого вихованцями гімназійного творчого об’єднання «ІДЕЯ».
В основі фільму – бажання кожної дівчинки відчути себе справжньою Принцесою та історична паралель, пов’язана з долею доньки молдовського господаря Василя Лупула Розанди, яку силоміць видали заміж за сина гетьмана Богдана Хмельницького Тимоша, аби зміцнити статус Української козацької держави – Гетьманщини.
Розанда – єдина принцеса, ім’я якої пов’язано з нашим містом. Не існує достовірних фактів про її перебування у Смілі, але на момент одруження Тимоша Хмельницького тут знаходився його двір, було утворено сотню і діяв свій уряд.
Знімальна група побувала у гетьманській резиденції у Чигирині, в Хотинській і Кам’янець-Подільській фортецях, які згадуються в історичних джерелах з ім’ям Розанди Лупул-Хмельницької. Головна героїня фільму сучасна дівчинка Даринка намагається відчути і побачити те, що бачила і відчувала молдовська принцеса. Краса середньовічних замків, легенди, романтика пригод спонукають до мрій…
Але, виявляється, відчути себе справжньою Принцесою можна від буденних речей. Це почуття внутрішнє: задоволення собою, світом і людьми, які оточують. Казка для Даринки здійснилася!..

Прес-центр гімназії

Заставка 1

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *