Синоптики: на Смілянщині буде прохолодна, проте суха погода

1491804647_indexТравень на Смілянщині видався, в цілому, з температурним фоном у межах кліматичної норми (+15°) та зі значним (40% місячної норми) дефіцитом опадів. Однак, для нього були характерні температурні контрасти, інформує метеостанція Сміли. Циклони з дощами продовжують обходити Смілянщину. У найближчі дві доби погоду нашого краю визначатиме поле підвищеного атмосферного тиску, сформоване у холодній повітряній масі північних широт. Тому спостерігатиметься прохолодна, проте суха погода. Температурний фон буде на 2-3º нижче кліматичної норми: вночі 5-10°, вдень 18-23°.
5 червня у другій половині дня очікуються короткочасні дощі з грозами. Температура повітря підвищиться: вночі 11-16°, вдень 24-29°. Наступний робочий тиждень обіцяє бути теплим та з короткочасними дощами у супроводі гроз.
У зв’язку зі спекотною та бездощовою погодою встановився високий (4 клас) та надзвичайний (5 клас) пожежної небезпеки. За таких умов надто високий ризик виникнення пожеж. Основна причина виникнення пожеж — порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній шар ґрунту. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч. Пам’ятайте, що дев’ять з десяти пожеж, які відбуваються в лісах, відбуваються з вини людини (насамперед – через необережне поводження з вогнем в лісі або біля лісу).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *