Верховна Рада посилила покарання для телефонних терористів

мінування2 березня Верховна Рада України ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

Про це інформують у поліції Черкаської області.

Законопроєктом №3911 вносяться зміни до статті 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

Відтепер за неправдиве повідомлення про мінування передбачається від 4 до 8 років ув’язнення (було з 2 до 6 років) вже за перше таке повідомлення, навіть якщо воно не мало тяжких наслідків, але стосувалося критично важливих об’єктів інфраструктури, об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, заклади охорони здоров’я. Раніше таке покарання було лише за повторне “псевдомінуваня”.

Протягом 2020 року Нацполіція зареєструвала 823 кримінальні правопорушення, пов’язані із хибними замінуваннями. Найчастіше повідомлення про мінування надходять електронною поштою.Також повідомлення про «мінування» надходять у телефонному режимі. Зазвичай мотивом такого правопорушення є розваги, хуліганський умисел або ж через якусь образу чи помсту.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *