В Україні стартує реформа управління відходами

вивіз сміттяУкраїна нарешті робить перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами. Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №2207-1-д «Про управління відходами». “За” проголосувало 282 народних депутати.

Фактично, сьогодні Україна є єдиною країною в Європі, де держава не має контролю над відходами, а понад 90% їх захоронюється в землю.

Прийняття рамкового Закону «Про управління відходами» дає можливість розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу.

Закон дозволить:
впровадити європейську ієрархію поводження із відходами,
організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях,
закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм.
створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів.
встановити принцип «забруднювач платить»
впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.

Законопроєкт № 2207-1д лише встановлює рамку нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі будуть розробляти низку інших необхідних секторальних законів. Кінцева мета – зробити поводження із відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля.

Це важливе рішення, що дозволить Україні побороти навалу відходів та стати ще на крок ближчими до повноправного членства у Європейському Союзі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.