В Україні запустили чатбот для вагітних жінок «Буду мамою»

Це спеціалізований сервіс для вагітних, розроблений на основі відкритих даних. Він містить покроковий алгоритм, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги. Завдяки чатботу жінки, які планують вагітність, знайдуть усю необхідну інформацію про свої права та гарантовані державою послуги.

«Чатбот «Буду мамою» — це новий проєкт на основі відкритих даних. Електронний помічник, який допоможе та підтримає вагітних жінок. Вони молоді, і часто спостереження за вагітністю є їхнім першим досвідом звернення до медичної системи. З «Буду мамою» це знайомство зорієнтує в можливостях безоплатної медичної допомоги ведення вагітності та пологів без міфів та стереотипів, знайде найкращий медичний заклад, розповість про медичну реформу, де пацієнтка та майбутні українці, їхні життя і здоров’я перебувають на першому місці», — говорить Наталія Гуран, голова ГО «Ліки Контроль».

Щоб скористатися чатботом, жінці достатньо просто вказати тиждень вагітності, щоб отримати перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном. Й одразу знайти найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно незалежно від місця реєстрації вагітної чи її фактичного місця проживання.

Над створенням чатбота працювала група кваліфікованих розробників: представники громадських організацій й акушери-гінекологи. Крім того, чатбот містить пам’ятки, які допоможуть захистити права пацієнток на безоплатні медичні послуги, перелік «червоних прапорців» — симптомів, які вказують на необхідність термінового звернення до лікаря, поради, як зібратися в пологовий будинок тощо.

Чатбот доступний у Telegram та Viber.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.