В Україні стартувало дослідження щодо дитячого ожиріння

У листопаді стартувало перше в Україні дослідження щодо дитячого ожиріння. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ, передає osvita.ua.

Дослідження проводиться у межах Європейської ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з епіднагляду за ожирінням у дітей (COSI).

Дослідження передбачає опитування, зважування та вимірювання зросту серед учнів 1-2 класів, щоб визначити індекс маси тіла, а також опитування їхніх батьків та представників навчальних закладів.

Очікується, що дослідження допоможе отримати дані про режим харчування та фізичну активність дітей у школі та вдома, про вплив повномасштабної військової агресії рф на зміни у харчових звичках та фізичну активність дітей.

Загалом в Україні щорічно фіксують 18–20 тисяч нових випадків ожиріння серед дітей та підлітків. А дитяче ожиріння тісно пов’язане з факторами ризику неінфекційних захворювань, зокрема й у більш старшому віці: серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, проблем з опорно-руховим апаратом та психічних розладів.

Більше того, ожиріння у дітей пов’язане з невисоким рівнем успішності в школі та заниженою самооцінкою.

За інформацією Центру громадського здоров’я, понад 60% дітей, які мають зайву вагу до початку статевого дозрівання, матимуть зайву вагу і в ранньому дорослому віці, тобто раніше середнього віку, коли зазвичай проявляються неінфекційні захворювання. Це значно збільшує навантаження на систему охорони здоров’я. А сучасний підхід передбачає не лише забезпечити належне лікування, але й контролювати та профілактувати проблему, щоби стримати та попередити потенційну епідемію.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.