В Україні презентували проект Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні

У Всесвітній день дитини Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей презентував проект Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному оточенні.

Дитина має право зростати в сімейному безпечному оточенні, яке її підтримує. Обов’язок держави — створювати такі умови, аби кожна дитина могла це право реалізувати завдяки своєчасній підтримці сімей та розвитку сімейних форм виховання.

Для того, щоб забезпечити право кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні, проект Стратегії реформи визначає такі цілі:

1.Зміцнювати спроможності сімей з дітьми забезпечувати дітям належний догляд та виховання, сприятливе і безпечне середовище.
2.Забезпечити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, альтернативними формами сімейного догляду та виховання.
3.Створити умови для повернення та інтеграції примусово переміщених, депортованих дітей та тих, які під час війни були переміщені (евакуйовані) в межах України чи за кордон.
4.Трансформувати систему догляду та виховання дітей.
5.Соціалізувати та інтегрувати дітей, які мають досвід перебування (проживання) в закладах інституційного догляду та виховання.

Успішне впровадження реформи дасть можливість до 2028 року зменшити:
• загальну кількість дітей (віком до 14 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 70%;
• дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в закладах інституційного догляду та виховання — на 90%;
• дітей (віком до 3 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 100%

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.